Bashkësia Shqiptare IKRA-Siegen e.V.

Ramazani

Urimi i Ramazanit / UIAZD

Urimi i Ramazanit nga UIAZD Mirë se vjen o Ramazan! Të nderuar vëllezër dhe motra! Si çdo vit po na troket muaji i bekuar i Ramazanit për të reflektuar e përmirësuar vetveten, familjen, shoqërinë e mbarë botën! Edhe pse jemi në ditën e fundit të muajit Shaban, kemi filluar të ndiejmë aromën e këndshme të …

Urimi i Ramazanit / UIAZD Read More »

Ramazani 2021/1442

Nesër, më 12 prill 2021, në të perënduar, pritet të hyj nata e parë e Ramazanit (1442 H) dhe me 13 prill në agim dalim agjërueshëm në ditën e parë të këtij Ramazani. Dhëntë Allahu e mbërrijmë dhe maksimalisht prej tij përfitojmë!

Urimi i Unionit të Bashkësive Islame Shqiptare – Gjermani

Gëzuar Fitër Bajramin Esselamu alejkum Të nderuar vëllezër besimtar, Unioni i qendrave Islame Shqiptare në Gjermani i uron të gjithë shqiptarët në Gjermani, në mbarë trojet e tyre etnike, por dhe mbarë myslimanët anembanë botës: “Gëzuar për shumë vjet festën e madhe të Fitër Bajramit!” Myslimanët në mbarë botën, mbyllën agjërimin e muajit të bekuar …

Urimi i Unionit të Bashkësive Islame Shqiptare – Gjermani Read More »

Mauji i Ramazanit 2019

Fillimi i muajit të madhnueshëm të ramazanit Njoftohet xhemati i nderuar i Xhamisë Ikra si dhe të gjithë besimtarët e Siegen-it me rrethinë, se ditën e hënë (6 Maj 2019), pritet të jetë Dita e e Parë e muajit të madhnueshëm të Ramazanit dhe namazi i natës së parë të teravive (në Xhaminë Ikra) do …

Mauji i Ramazanit 2019 Read More »

Urimi i Myftiut të Kosovës

Urimi i Myftiut të Kosovës Naim ef. Tërnava me rastin e Fitër – Bajramit Të nderuar vëllezër dhe motra! Sonte përfundon muaji i Ramazanit gjatë të cilit besimtarët me bindje, përkushtim e devocion agjëruan për hir të krijuesit të madhuar Zotit fuqiplotë.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Scroll to Top