Selamun Alejkum

Te nderuar Xhemat i Xhamisë IKRA Siegen.
Në emër të Kryesisë dhe në emrin tim personal, urojë të gjithë besimtarët në përmbushjen e njërit prej obligimeve kryesore të fesë islame, muajin e shenjët të Ramazanit .
 Ju uroj festën e Fitër-Bajramit, duke e lutur Allahun e Madhërishëm të na ketë pranuar agjërimin, lutjet, ibadetet dhe punët e mira që i kemi bërë gjatë këtij muaji në shenjë respekti ndaj krijuesit Fuqiplotë .
 Festa e Fitër Bajramit paraqet sakrificën për paqen, solidaritetit dhe lumturinë e njeriut. Është ditë e besimit në Zotin, ditë e mirëkuptimit, e nderimit dhe e dashurisë ndaj njëri-tjetrit.
Ju urojë paqe, mirësi dhe begati në familjet e juaja.
Me respekt Kryesia e Xhamisë IKRA Siegen.

Selamun Alejkum

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *