Bashkësia Shqiptare IKRA-Siegen e.V.

Namazi i Fitërbajramit

Njoftohet xhemati i nderuar i Xhamisë Ikra-Siegen, se ditën e Marte (me datë 4 qershor 2019), pritet të jetë Dita e e Parë e Fitër Bajramit. Namazi i Sabahut do të falet në orën 04:30, kurse Namazi i Bajramit do të falet në orën 06:00. Rikujtojmë Xhematin se Vitrat (Zekati i Fitrit) në Gjermani është 10 Euro (për person) dhe duhet të jepet para faljes së Namazit të Bajramit.

Allahu i pranoftë adhurimet tona dhe mbarësi e mirësi na dhashtë në familjet tona!
Gëzuar për shumë vjet Fitër Bajramin!
Me respekt: Xhamia Ikra Siegen

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Scroll to Top