Bashkësia Shqiptare IKRA-Siegen e.V.

Besimtar të nderuar,

prej datës 25.03.2018 fillon koha verore, që dmth se në natën në mes të dates 24.03.2018 dhe 25.03.2018, në ora 02:00 shtyhet ora për një orë përpara, pra akordohet ora 03:00.

Çfar ndryshimi do të kemi te kohët e namazeve?
Koha e namazeve po ashtu do të shtyhet për një orë.

Ndryshim të veçant do të pësoj namzi i xhumasë:
Namazi i xhumas prej datës 30.03.2018 do të falet duke filluar nga ora: 14:45.

me nderime Kryesia

 

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Scroll to Top